Tisztelt Érdeklődők!

Gimnáziumunk a 2024. évi tavaszi érettségi vizsgaidőszakban is szeretettel várja a külsős, azaz a gimnáziumunkkal tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázók jelentkezését.

Az érettségi vizsgára való jelentkezés határideje: 2024. február 15.

A jelentkezés ideje:

2024. február 12-15., 08:00 – 16:00

Helyszíne: Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium, igazgatóhelyettesi iroda.

Kérjük a vizsgára jelentkezőket, hogy a következő dokumentumokat hozzák magukkal: személyi igazolvány, lakcímkártya, középiskolai bizonyítvány, érettségi bizonyítvány, illetve érettségi törzslap kivonat, amennyiben pótló vagy javító vizsgáról van szó.

Tájékoztatjuk a vizsgára jelentkezőket, hogy azok, akik nem rendelkeznek középiskolai tanulói jogviszonnyal, vizsgadíjat kötelesek fizetni. Ez alól kivételt képeznek azok a vizsgázók, akik a tanulói jogviszonyuk alatt, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt sikertelen érettségi vizsgát tettek, ezért első javító, illetve pótló vizsgát tesznek.

A 2024. tavaszi vizsgaidőszakban a vizsgatárgyanként fizetendő vizsgadíjak a következőképpen alakulnak:

Középszint Emelt szint
40 000,- Forint 67 000,- Forint

Amennyiben a vizsgára jelentkezéssel kapcsolatban további kérdéseik vannak, keressék Bartha Gábor igazgatóhelyettest a 94/505-739-es telefonszámon.

Az érettségi vizsgára jelentkező személyek adatainak kezeléséről szóló adatvédelmi tájékoztató ide kattintva tölthető le.

Tisztelt Érdeklődők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy iskolánk a 2023. évi őszi érettségi vizsgaidőszakban nem szervez érettségi vizsgákat. A Vas vármegyében kijelölt vizsgaközpontok a következők:

• Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium (9700 Szombathely, Aréna utca 10.)
  • Vas Megyei SZC Gépipari és Informatikai Technikum (9700 Szombathely, Rohonci út 1.)
  • Vas Megyei SZC Savaria Technikum és Kollégium (9700 Szombathely, Hadnagy utca1.)

A jelentkezés határideje: 2023. szeptember 5.

Kísérletek

Fizika (középszint)

1. Mikola-csőben lévő buborék mozgásának vizsgálata
2. A testek tehetetlenségének vizsgálata
3. Rugóra rögzített, rezgőmozgást végző test periódusidejének függése a test tömegétől
4. Erőmérővel kiegyensúlyozott karos mérleg segítségével a merev testre ható forgatónyomatékok és az egyszerű emelők működési elvének tanulmányozása
5. Segner-kerék forgásának vizsgálata
6. Golyó és lyuk hőtágulása
7. A gáz térfogata és nyomása közti összefüggés tanulmányozása állandó hőmérsékleten
8. Úszás, lebegés, elmerülés bemutatása Cartesius-búvár segítségével
9. Szilárd, illetve folyékony halmazállapotú anyag gáz halmazállapotúvá történő átalakulásának tanulmányozása
10. Sztatikus elektromos töltés és a töltésmegosztás elvének tanulmányozása különböző anyagok segítségével
11. Soros és párhuzamos kapcsolás tanulmányozása áramforrás és két zseblámpaizzó segítségével
12. Árammal átjárt vezető egyenes szakaszának környezetében a vezető mágneses terének vizsgálata iránytű segítségével
13. Vasmagos tekercs és mágnesek segítségével az elektromágneses indukció jelenségének vizsgálata
14. Üveglencse fókusztávolságának megmérése
15. Az üveg törésmutatójának meghatározása
 16. A homorú tükör képalkotásának vizsgálata
17. A fényelektromos jelenség értelmezéseOH 30. kísérlet
18. Bomlási sort bemutató grafikon elemzéseOH 33. kísérlet
19. A gravitációs gyorsulás értékének meghatározása fonálinga lengésidejének mérésével
20. A Merkúr és a Vénusz összehasonlításaOH 40. kísérlet

Kémia (középszint)

A kémia érettségihez kapcsolódó kísérletek és tételek ide kattintva tölthetők le.