A Szép magyar beszéd verseny Vas vármegyei fordulója

Tájékoztatjuk a Vas vármegyei középiskolákat, hogy a Szép Magyar Beszéd verseny megyei fordulóját a Nagy Lajos Gimnázium szervezi meg 2024. március 4-én (délután 14.30-tól).

A vármegyei forduló egy kötelező és egy szabadon választott szöveg értelmező, de nem színészi előadást produkáló felolvasásából áll. A vármegyei forduló kötelező szövegét a Kazinczy-díj Alapítvány küldi. A szabadon választott szöveg egy 20–21. századi magyar esszé vagy értekezés maximum 3 perc időtartamú részlete lehet.

A forduló gördülékeny lebonyolításának érdekében kérjük, hogy az iskolájukból továbbjutó diákok (max. 2 fő) és adott esetben kísérőjük nevét  február 20-ig legyenek szívesek jelezni az fsveronika@gmail.com e-mail-címen.