
Azon kedves támogatóink, akik szeretnék adójuk egy százalékával támogatni Iskolánkat az ehhez kapcsolódó nyilatkozatot ide kattintva tölthetik le.
A beiratkozás augusztus 30-án, kedden szünetel. Egyéb munkanapokon 8 és 16 óra között lehet beiratkozni.
Azok a tanulók, akik a 2021/2022-es tanévben a Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanulói voltak, a bizonyítványuk leadásával iratkozhatnak be. Jelentkezési lapot csak abban az esetben kell kitölteniük, ha valamilyen adatuk (lakcím, telefonszám, e-mail cím) megváltozott.
A tanítás kezdete: 2022. szeptember 6. kedd 14:30 óra.
Javító vizsgák időpontja: 2022. augusztus 29. (hétfő) 8:00
Az érettségi bizonyítványt megszerezve, nyelvtudással, informatikai ismeretekkel felvértezve, kulcskompetenciák birtokában új lehetőségek nyílnak meg az Ön számára a munkaerőpiacon.
A Nagy Lajos Gimnáziumban 1948 óta működik felnőttoktatás. Sok tapasztalattal, hosszú évek során kialakult módszerekkel rendelkező, szakmailag és módszertanilag jól felkészült, igényesen emberséges tantestületünk több száz felnőtt tanulót segített már abban, hogy érettségi bizonyítvány szerezzen.
Levelező tagozatunk célja, hogy
A levelező tagozatra bárki beiratkozhat, aki elvégezte az általános iskolát és betöltötte a 16. életévét. Felső korhatár nincs. A képzési idő a jelentkező előképzettségétől függően változik.
A képzés helyi tantervét a gimnáziumi oktatás kerettanterve alapján készítettük el.
Heti két alkalommal van tanítás, a keddi és csütörtöki napokon délután 14:30 órától 18:10, ill. 18:55 óráig. A tanév órarendjét augusztus végén közzétesszük. A tanórákon, beszámolókon való megjelenés kötelező. A hiányzásokról orvosi vagy munkahelyi igazolást tudunk elfogadni. Természetesen maximálisan figyelembe vesszük tanulóink munkahelyi elfoglaltságát.
A tanulók munkáját félévi beszámolókon és év végi vizsgán értékeljük. A beszámolók és vizsgák írásbeli és/vagy szóbeli vizsgarészből állnak, tantárgyanként különböző módon. A vizsgák pontos leírását, tananyagát, témaköreit, az értékelés módját az iskola honlapján megtalálják. Néhány tantárgyból lehetőség van évközi dolgozatokkal vagy beadandó házi dolgozattal jegyet szerezni.
A beszámolók és vizsgák pontos idejét minden tanév első hetében meghatározzuk és közzétesszük.
A tanév levelező tagozaton is szeptember elsején kezdődik. A „későn ébredő” tanulók jelentkezését szeptember 30-ig fogadjuk. Az elmulasztott tananyagot természetesen pótolniuk kell.
A levelező tagozat tanulói félévkor beszámolókon, a tanév végén vizsgákon adnak számot tudásukról.
A kötelező érettségi tantárgyakból (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv) minden tanulónak félévkor beszámolón, év végén vizsgán kell részt vennie. A beszámoló és vizsga matematikából írásbeli, a többi tantárgyból írásbeli és szóbeli vizsgarészből áll. Matematika tantárgyból a tanév végén akkor kerülhet sor szóbeli vizsgára, ha a tanuló írásbeli teljesítménye nem érte el a 25%-ot, de meghaladta a 12%-ot.
A nem kötelező (választható) érettségi tantárgyakból (biológia, fizika, földrajz, kémia, művészetek, informatika, etika, állampolgári ismeretek, természettudomány, digitális kultúra, mozgókép és médiaismeret) a tanulók évközi érdemjegyeik alapján kaphatnak osztályzatot a félév és tanév végén. Az évközi érdemjegyek szerzésének lehetőségeit (órai munka, évközi dolgozatok, házi feladatok) a szaktanárok az első tanítási órákon ismertetik, ill. e tájékoztatónk mellékleteként közzétesszük.
A nem kötelező érettségi tantárgyakból is vizsgáznia kell a félév és a tanév végén azoknak a tanulóknak, akik
A vizsgák leírását és követelményeit a tanév első óráján a szaktanárok ismertetik és e tájékoztatónk mellékleteként közzétesszük.
Az oktatás – a jelenleg érvényben lévő rendelkezések szerint – a levelező tagozaton is teljesen ingyenes. Nem kérünk beiratkozási díjat, vizsgadíjat sem. A tankönyveket az iskola könyvtárából kölcsönözni tudjuk.
A tanulói jogviszonyból eredő kedvezményekre (diákigazolvány, iskoláztatási támogatás) – a mindenkori hatályos jogszabályoknak megfelelő mértékben – a felnőttoktatás tanulói is jogosultak. A diákigazolvány azonban csak az iskola és a lakóhely közötti közlekedésre jogosít, egyéb kedvezményekre nem. Ha a tanuló iskoláztatási támogatást kap és a tanév során kimarad az iskolából, tanulói jogviszonyának megszűnéséről köteles értesíteni az Egészségbiztosítási Pénztárt. A jogtalanul felvett iskoláztatási támogatást a Pénztár visszaköveteli.
Az iskola házirendjében megfogalmazott viselkedési előírások a levelező tagozatos tanulóinkra is vonatkoznak. Kérjük, olvassák el az iskola házirendjét! Az iskola épületében a felnőtt tanulóknak is tilos a dohányzás. Mivel nappali tagozaton a tanítás 14 óráig tart, kérjük a levelező tagozatos tanulóinkat, hogy 14:15 óra után jöjjenek be az iskola épületébe. Természetesen a vidékről bejáró tanulók korábban is bejöhetnek, a büfé előterében várhatják meg a tanítás kezdetét.
A levelező tagozatra jelentkezni, beiratkozni munkanapokon 8:00 és 15:00 óra között lehet augusztus 24-től.
A felnőttoktatásban dolgozó pedagógusok valamennyien egyetértünk abban, hogy nagy tiszteletet érdemlő vállalkozás felnőttként újra iskolapadba ülni, időt és energiát szentelni a tanulásnak. Ezért minden lehetséges módon segítjük és támogatjuk tanulóinkat az érettségi bizonyítvány megszerzésében.