A 10. A, B és C osztály diákjaival május 2-án Budapesten jártunk. A tavalyi pozitív tapasztalatok ismeretében ismét a Petőfi Irodalmi Múzeum Petőfi-kiállítása és a Magyar Zene Háza volt az évfolyam-kirándulás két fő célpontja.
A PIM-ben múzeumpedagógus vezetett minket végig a kiállításon, és árult el érdekességeket például a korabeli sajtó működéséről, Landerer nyomdagépeinek áráról, a Petőfit támogató cenzorról, az
1840-es évek irodalmi életének meghatározó alakjairól, Vachot Imréről, Vörösmartyról, Jókairól és természetesen magáról Petőfi Sándorról is.
A Magyar Zene Házában mindenki önállóan járhatta be a zenetörténeti kiállítást fejhallgatóval és a hozzá tartozó segédeszközzel. A kiállítás rengeteg élvezetes muzsikával, érdekes narrációval, interaktív játékkal vezetett minket végig a zene mágikus kezdeteitől a mai kor művészetéig.
A 10. C osztálynak még egy különleges élményben része lehetett. Az ELTE TINLAB irodájában megtekintettek egy virtuális költészeti kiállítást, melynek témája a formavers (képvers) volt. Rövid verseket olvastak-láttak, ahol a nyomtatási kép, a forma többletjelentést adott a szövegnek.
A lehetőséget Magyar Benedek édesapjának innen is köszönjük.